Programator Web - PHP + mySQL (LAMP)

IT Genetics S.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Analizeaza, dezvolta si optimizeaza aplicatiile ITG
• Colaboreaza cu membrii din echipa in scopul integrarii si respectarii deadline-urilor
• Studiaza ultimele tehnologii si identifica solutii de optimizare

CERINTE

• Minim 2 ani experienta in dezvoltarea de aplicatii web
• Experienta in utilizarea tehnologiilor: PHP, Mysql, HTML, CSS, Java Script, AJAX, Apache
• Experienta de lucru cu framework-uri
• Flexibil, comunicativ si team player
• Initiativa, spirit analitic si multa atentie la detalii

Reprezinta avantaje:
• Experienta in utilizarea framework-urilor: Code Igniter / Zend Framework / Symfony 2
• Experienta in utilizarea librariilor Java Script JQuery / Mootools;
• Experienta in dezvoltarea de aplicatii ERP / CRM / E-commerce
• Experienta in utilizarea metodologiilor Scrum / Agile
• Experienta in optimizari si securitate pentru aplicatii
• Experienta in utlizarea serviciilor High Availability / Load Balancing

BENEFICII OFERITE

• Un salariu atractiv
• Bonusuri in functie de criteriile de performanta
• Posibilitatea obtinerii de certificari
• Colegi tineri, motivati si performanti
• Un scaun confortabil si cafea buna :)

Activitatea jobului se desfasoara in Str. Putul lui Zamfir, zona FLoreasca.

IT Genetics este integrator de sisteme in domeniul identificarii automate, colectiei de date (AIDC) si punctelor de vanzare (POS). Suntem o companie romaneasca, tanara si dinamica.

Utilizand aplicatii de colectare a datelor cu ajutorul tehnologiei codurilor de bare si a identificarii prin radiofrecventa (RFID) precum si solutii hardware de la lideri globali din industrie livram si implementam solutii fiabile, adaptate nevoilor curente dar si a celor viitoare, optimizand la maximum beneficiile pe care clientii nostri le obtin.

IT Genetics a inceput activitatea pe pietele de Auto ID / Data Capture / POS din Romania in anul 2007, identificand oportunitatile de livrare a unor solutii eficiente, care pot sa optimizeze procesele operationale ingreunate si sa rezolve problemele cu care se confrunta companiile.