Programator Web PHP - Middle Level

Business Software Integrator

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea de aplicatii software pentru afaceri in tehnologiile php/mySql
- cunostinte medii de :
PHP (OOP)
MySQL
HTML5 & CSS3 (bootstrap)
JavaScript, jQuery & AJAX
Git
Linux (comenzi generale)
framework php (reprezinta un plus lucrul cu Symphony php

CERINTE

- Nivel de experienta : minim 1-2 ani experienta si/sau minim 3 proiecte
finalizate in php (de preferat cu ajutorul unui framework )
- Cunostinte bune de Limba Engleza
- Buna organizare personala si abilitati de time management.
- Self-Management, Self-Learning .
- Sinceritate, Atitudine Pozitiva, Flexibilitate si Punctualitate .

Optional (nu sunt cerinte obligatorii , dar reprezinta un plus pt. candidat)
- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (in ani
terminali) la facultati cu profil Tehnic (Automatica si Calculatoare,
Telecomunicatii, Cibernetica, Informatica de Gestiune , etc.)
- Cunostinte SQL
- minime Cunostinte Ui/UX.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru placut;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala pe termen lung;
- Posibilitate efectuare Training-uri dezvoltare profesionala
- Program Flexibil + posibilitate lucru de acasa.
- Contract pe perioada nedeterminata (dupa perioada initiala de proba)
- Tichete de masa;
- Plata integrala a orelor suplimentare (efectuate peste programul
normal de lucru sau in weekend);
- Diurne pentru deplasarile efectuate atat in Bucuresti cat si in afara
Bucuresti-ului;
- Bonusare reala in functie de termenele de predare pentru sprint-urile
realizate in cadrul proiectului

- Consultanta in identificarea de solutii de business prin utilizarea de sistem
software integrate de tip ERP (BMS, CRM, POS, BI – Advanced Reporting)
- Implementare de sisteme software de tip ERP, CRM, POS , etc.
- Consultanta in Tehnologia Informatiei
- Dezvoltare Specifica de Software (Custom Software)
- Gazduire in regim Cloud Computing pentru solutiile software ale companiilor
- Externalizare servicii IT (OutSourcing IT)