PROGRAMATOR WEB/PHP

Monyson Grup S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analiza, proiectarea si dezvoltarea de aplicatii web;
- implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software;
- investigarea erorilor tehnice / functionale si generarea de solutii adecvate;
- mentenanta si administrarea siteurilor web;
- documentarea codului scris;
- participarea in echipa tehnica ce va lua decizii arhitecturale asupra solutiei.

CERINTE

CUNOSTINTE:
- cunostinte avansate de PHP, MySQL, AJAX, HTML, XML, JAVASCRIPT, CSS, SOAP;
- experienta in programare OOP sub PHP;
- cunoasterea unui sistem de lucru in echipa (SVN, CVS);
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate;
- constitue avantaj experienta in dezvoltarea de aplicatii Web (site-uri corporate, magazine virtuale);
- preferabil absolvent al unei facultati cu profil tehnic : Automatica, Matematica, Cibernetica;
- experienta minim trei ani în dezvoltare software;
- cunostinte solide de limba engleza;
APTITUDINI:
- atitudine proactiva;
- gandire analitica, inovatoare;
- orientare spre rezolvarea problemelor;
- abilitatea de a lucra cu un termen limita;
- organizat, punctual, spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, adecvat muncii in echipa;
- pachet salarial motivant;
- posibilitate de training si dezvoltare profesionala.

Monyson Grup S.A. este o companie in crestere rapida orientata catre dezvoltarea de solutii IT&C complexe.
Mediul de lucru este prietenos, punandu-se accent pe dorinta de invatare si autoperfectionare, perseverenta si constiinciozitate.
Cei interesati sa se alature unei echipe tinere si dinamice, sunt rugati sa isi depuna CV-urile.