Programator Web (PHP)

UPDIVISION

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de web development din Bucuresti cauta programator web pentru realizarea oricarui tip de site (de prezentare, blog, e-commerce, portal de stiri etc.) dar si de aplicatii web complexe care presupun gasirea de solutii creative.

CERINTE

• Minim un an de experienta in domeniu
• Cunostinte avansate de programare LAMP (Linux, Apache, PHP, MySql)
• Cunostinte medii de programare in mediu MVC (este preferat CodeIgniter)
• Cunostinte medii de Javascript (jQuery) si AJAX
• Cunostinte avansate HTML si CSS, experienta in compatibilitatea cross browser
• Experienta in construirea interfetelor compatibile device-urile mobile
• Cunostinte de Adobe Photoshop pentru taierea designului unui site (PSD -> HTML)
• Limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

• Salariu motivant
• Posibilitatea de a invata si lucra pe diverse platforme web / limbaje de programare
• Colectiv tanar si prietenos
• Locatie centrala si moderna (birouri langa Piata Romana)
• Program flexibil

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de web development din Bucuresti.