Programator WEB - Dezvoltator PHP / MySQL

Sincron Hr Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de soft in tehnicile cerute (HTML, CCS, Java Script, MySQL / MS SQL) in functie de specificatiile existente;
- Instalare si configurare: servere de http ( Apache si IIS ), PHP, MySql;
- Actualizari de structuri ale bazelor de date;
- Participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor noi sub coordonarea unui team leader;
- Modifica sau adauga functionalitati la produsele existente conform specificatiilor primate.

CERINTE

- Studii superioare in curs sau terminate;
- Minim 3-6 luni experienta intr-o pozitie similara sau proiecte relevante desfasurate in cadrul studiilor;
- Dorinta de a avea cele mai bune rezultate, orientare spre client;
- Bune abilitati de comunicare – scris si oral;

- HTML, CSS: definirea si aplicarea unui stil – la nivel avansat;
- Cunostinte de nivel mediu - avansat PHP;
- MySQL – lucrul cu baze de date relationale la nivel cel putin mediu;
- JAVASCRIPT – nivel mediu;
- AJAX: constituie un avantaj;

- Configurarea pe server Apache / IIS pentru PHP / MySQL / MS SQL pe Windows – la nivel mediu - avansat.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe dinamice;
- Oportunitati de avansare;
- Evaluare profesionala la 6 luni;
- Pachet salarial atractiv.

Sincron – software de recrutare este lider pe piata romaneasca in domeniul aplicatiilor informatice pentru managementul proceselor de recrutare.

Sincron – software de recrutare:
• Transforma departamentul de HR in departament strategic
• Schimba perceptia de departament administrativ si centru de cost in centru de venit
• Sprijina dezvoltarea culturii organizationale

Sincron este un instrument pentru managementul inteligent al procesului de recrutare. Este una dintre cele mai avansate aplicatii informatice de management al procesului de recrutare pe piata romaneasca, eficienta, versatila si compatibila la integrarea cu sisteme informatice mari de tip Enterprise Resource Planning ca SAP sau Oracle.

ABONAMENT incepand de la 60 de euro: Sincron abordeaza procesul de licentiere si achizitie intr-o maniera inovatoare, ce confera o flexibilitate extinsa, specifica noii generatii de aplicatii informatice bazate pe conceptul SAAS (Software as a Service). Aplicatia poate fi utilizata prin achizitionarea unei licente, dar si pe baza unui abonament la servicii online, care ofera flexibilitate si acces web on demand, noul standard in oferirea de aplicatii informatice pentru managementul afacerilor. In acest fel, Sincron vine in intampinarea nevoilor si posibilitatilor fiecarui tip sau viziuni de afacere. Poti alege implementarea aplicatiei pe infrastructura hardware proprie sau, in cazul in care nu vrei sa investesti acum in calculatoare si retele, exista posibilitatea sa achizitionezi un simplu abonament lunar, si sa stochezi informatia pe un server care ti se pune la dispozitie, avand mobilitatea, securitatea si optimizarea costurilor pe care ti le ofera noile platforme On Demand de care dispune Sincron.

Caracteristici:
• Sincron ofera odata cu implementarea aplicatiei programe standard sau avansate de training pentru utilizatori.
• Acces online in aplicatie se poate face din orice locatie 24h/24, 7 zile/7.
• Aplicatia poate gestiona un numar nelimitat de candidati si proiecte de recrutare.
• Solutia permite personalizarea cu logo-ul clientului a rapoartelor si a interfetei principale.
• Sincron ofera suport tehnic telefonic si online si o aplicatie de back up a bazei de date integrata.
• Accesul in aplicatie se poate face simultan in 3 limbi (romana, engleza, franceza).
• Arhitectura aplicatiei contine urmatoarele module si facilitati: Candidati, Proiecte Recrutare, Calendar, Rapoarte.

Module aditionale
• Modul Emailing (Comunicare Cu Candidatii)
• Modul Comunicare Clienti Externi
• Modul Portal Web Integrat
• Modul Notificari Intre Etape Recrutare

Optiuni suplimentare
• Modul SMS Candidati
• Modul Mass E-Mailing

REFERINTE: Rompetrol Group, Germanos Romania, Ericsson Romania, Servier Romania, IBM Romania, Remedia SA, Mercury 360, Arco Real Estate, Selenis, Quanta RU, Smart Agency, Brainspotting, Excon Consultanta, ISGPM, Dynamic HR, HART, Flux Training & Consultancy, Almo Consult, Marsh