Programator web design

Optimweb.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un coleg cu o experienta relevanta de programare in PHP - care este dornic sa lucreze intr-o echipa tanara.

Candidatul selectat va avea ocazia sa lucreze la proiecte interesante, de o complexitate medie-mare.

CERINTE

Postul necesita o cunoastere buna a cerintelelor de programare impuse de mediul web, precum si bune capacitati de organizare si analiza.

-Se ocupa in principal cu analizarea scopului paginii web, proiectarea structurii site-ului, crearea si / sau procesarea continutului,testarea, publicarea si intretinerea site-ului.

Cerinte minime:
- experienta in domeniul programarii web (in cadrul unei firme de profil), utilizand frameworkuri PHP
- cunostinte de HTML cel putin de nivel mediu
- cunostinte de CSS cel putin la nivel mediu
- experienta in dezvoltarea de aplicatii PHP
- experienta in dezvoltarea de aplicatii JavaScript
- experienta cu CMS, platforme e-Commerce
- gandire tehnica analitica
- aptitudini de comunicare
- rezistenta la stres
- simtul umorului si capacitatea de a gandi/decide pe cont propriu

BENEFICII OFERITE

Bonusuri si beneficii alaturi de un salariul motivant.

Persoana angajata va putea sa isi perfectioneze abilitatile profesionale intr-un mediu destins, bazat pe colegialitate, colaborare si recunoasterea valorii.
Posibilitatea cresterii salariului in functie de implicare.

Compania noastra se ocupa în general cu realizarea siturilor web, de la momentul conceperii structurii și interfeței grafice, până la finalizarea programării și introducerea propriu-zisă a datelor care alcătuiesc conținutul sitului - imagini grafice, text, fișiere și alte elemente.