Programator Web

Diamond Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programatorul nostru (impreuna cu echipa) va dezvolta aplicatii web, va extinde aplicatii deja existente pe baza cerintelor si va oferi suport tehnic.

Responsabilitati:
- sa inteleaga si sa dezvolte proiecte web pe baza specificatiilor
- sa asigure mentenanta si evolutia proiectelor
- sa aiba abilitatea de a intelege si de a se adapta la cod deja existent
- sa fie deschis spre inovatie si sa fie interesat in gasirea de solutii
- sa documenteze codul scris

CERINTE

-experienta in proiecte web PHP
- cunostinte solide de programare OOP si MVC
- MySql
- AJAX, Javascript, de preferat experienta intr-un framework front-end ca Jquery, Prototype
- XHTML/CSS
- aplica cele mai bune practici in dezvoltarea aplicatiilor web (securitate, cod bine documentat, design patterns, standarde de programare)

Reprezinta avantaj :

- cunostinte de Adobe Photoshop; design si PSD -> HTML
- experienta in WordPress, PrestaShop, Drupal, Yii/Symfony
- portofoliu

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru incitant intr-o echipa tanara
- beneficii proportionale cu performanta

SC DIAMOND CONSULTING 2000 SRL isi desfasoara activitatea prin
prisma a doua mari categorii de servicii:
● servicii de consultanta business
● servicii in domeniul IT