Programator web

SC NEOFLUX CONCEPT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Testează securitatea reţelei şi a siteului firmei
-Testează periodic securitatea reţelei şi a siteului firmei în vederea identificării zonelor vulnerabile
-Operează scanări periodice şi citeşte rapoartele rezultate
-Identifică probleme de securitate
-Se documentează permanent pin studiul materialelor ce tratează acest subiect (buletine informative, cărţi, reviste, Internet)
-Recomandă îmbunătăţiri ale sistemului de securitate
2. Dezvoltă aplicaţii software WEB/WAP
-Construieşte pagini şi aplicaţii WEB/WAP căutând şi selectând tehnologiile adecvate
-Elaborează module de cod în limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate
-Configurează aplicaţiile necesare, testează aplicaţiile şi modifică programele
-Pregăteşte documentaţia necesară utilizatorilor
-Oferă asistenţă utilizatorilor
3. Asigură buna funcţionare a echipamentelor din dotare
-Asigură mentenanţa echipamentelor prin respectarea instrucţiunilor de utilizare, raportarea la departamentul Service a eventualelor defecţiuni intervenite.

CERINTE

Cunostinte necesare:

-Medii de programare Visual Studio
-Baze de date SQL
-Internet HTML, WML, WMLScript
-Reţele de calculatoare
-Cunoştinţe solide operare MS Office
-Limba engleză la nivel mediu (scris, citit)

APTITUDINI ŞI DEPRINDERI NECESARE:

-Gândire tehnică analitică
-Aptitudine generală de învăţare
-Aptitudini de comunicare
-Acordare şi transmitere de informaţii
-Culegere, clasificare şi interpretare a informaţiilor
-Acordare de consultanţă şi consiliere

CERINŢE PENTRU EXERCITARE:

-Inteligenţă de nivel superior
-Atenţie concentrată şi distributivă
-Flexibilitate mentală
-Iniţiativă
-Echilibru emoţional
-Rezistenţă mare la stres.
-Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare

BENEFICII OFERITE

- bonusuri substantiale in functie de performanta
- transportul asigurat
- in functie de performante posibilitatea de a merge la cursuri pe perfectionare platite de companie.

S.C. Neoflux Concept S.R.L. este o firma nou infiintata care insa si-a luat un avant considerabil atat pe piata romaneasca cat si pe cea din Marea Britanie.

Oferim gazduire site-uri, domenii web si jocuri, pachete de securitate si SSL, media streaming si internet prin fibra optica cu IPTV si voce.

Pentru mai multe detalii va rog sa vizitati site-ul nostru www.neoflux.ro