Programator web

InfoTurism Media srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei:
Infoturism Media (infoturism.ro si infopensiuni.ro ) specializata in servicii turistice oferite prin intermediul internetului pune la dispozitia utilizatorilor cea mai variata baza de date cu oferte turistice de la majoritatea agentiilor de turism din Romania.
- Locul 1 in categoria Turism conform Trafic.ro
- Gestionarea ofertelor a 500 (media anuala) de agentii de turism din Romania
- In medie 500.000 de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar conform Trafic.ro

Descrierea postului:
- dezvoltarea si mentenanta de aplicatii web;
- respectarea standardelor de cod si securitate.

CERINTE

Cerintele postului:
- experienta solida in limbajul de programare php 5;
- experienta solida in baze de date SQL (POSTGRESQL, MySQL);
- cunostinte bune in JavaScrispt (jQuery), XML, HTML, CSS, Ajax;
- capacitate de analiza si sinteza.

Constituie un avantaj:
- facultate de profil Informatica finalizata sau an terminal;
- experienta in programarea de aplicatii pentru mobil;
- experienta in Smarty;
- lucrul cu sisteme de operare Unix.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- recompensa materiala in concordanta cu nivelul profesional al ocupantului postului;
- mediu de lucru profesionist;
- oportunitatea perfectionarii si promovarii.

Beneficii:
- Acces gratuit nelimitat la sala de fitness de la subsolul cladirii si la 2 sedinte de masaj profesionist saptamanal;
- Participare la Traininguri, prezentari si conferinte specifice activitatii;
- Participarea la Teambuildingul anual si la Petrecerea de Craciun;
- Cantina care serveste mancare gatita la preturi speciale.

InfoTurism Media - firma specializata pe servicii internet in turism.