Programator WEB

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si testarea aplicatiilor web;
Implicarea in intregul proces de dezvoltare al aplicatiilor web;
Respectarea standardelor de cod si securitate.

CERINTE

Absolvent sau student al unei facultati cu profil informatic;
Experienta in domeniul programarii web;
Cunoasterea la nivel mediu/avansat PHP, My SQL, MS SQL Server, Java Script, Ajax,CSS,Linux;
Constituie avantaje oricare dintre urmatoarele abilitati: programare offline in C++, VB, Java, XML;
Cunosterea legislatiei specifice in vigoare si a standardelor specifice;
Cunostinte de limba engleza / franceza la un nivel avansat;
Capacitate de analiza si evaluarea informatiei;
Planificare personala, responsabilitate si atentie la detalii;
Capacitate de anticipare si solutionare de probleme;
Orientare catre rezultat, proactivitate;
Flexibilitate si comunicativitate;
Capacitate de lucru independent si in echipa.
-Java (Client Server & Web) cu tehnologiile: Swing, SWT, AWT, EJB, Struts, Spring, Tiles, Hibernate, WebServices, Servlets (in medii Eclipse, WSAD, RAD)
-Web: ASP, ASP. NET, Java Script, JSP, CSS, XLM, XLS
-SQL: experienta solida, preferabil intr-un SGDB Informix sau Oracle
-Platforma de dezvoltare: MS Windows/Unix/Linux/AIX
-Cunostinte de limba franceza constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a implementa si dezvolta proiecte importante, intr-un mediu stabil si competitiv.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.