Programator web

NETBRIDGE DEVELOPMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participarea in intregul flux de dezvoltare a platformelor de servicii web, sub incidenta metodologiei de dezvoltare software SCRUM
- Dezvoltarea si intretinerea produselor companiei realizate pe tehnologii web
- Respectarea, rafinarea si imbogatirea politicilor tehnice ale companiei referitoare la performanta produselor web, SEO, UI si versionare.
- Asumarea responsabilitatii pentru cele mai dificile activitati in cadrul echipei de programare
- Comunicarea continua cu membrii echipei de programare, lucrul colaborativ si schimbul de cunostinte cu acestia

CERINTE

- Candidatul ideal este pasionat de dezvoltarea de software in mediul online. Viitorul nostru coleg doreste sa participe la creearea de software modern si performant, este permanent interesat de noi tehnologii si de continua dezvoltare profesionala.
- Cunostinte solide si experienta profesionala relevanta (minim un an) in : PHP 5, Zend Framework, MySQL 5, HTML 4, XML (cunostinte generale, XML correct form, XPath), JavaScript/AJAX
- Sunt considerate ca fiind plusuri substantiale intelegerea tematicilor SEO si performanta frontend, si experienta relevanta in acestea
- Sunt considerate ca plusuri cunostintele si experienta in lucrul cu: XHTML/CSS, HTML 5, alte framework-uri MVC PHP (Symphony, CakePHP, etc.), orice framework Javascript (JQuery, ExtJS, Dojo, YUI, etc.), Nginx, Memcached
- Sunt considerate ca plusuri cunostintele si experienta in lucrul cu SQL, design-ul bazelor de date, stored procedures, triggers, cursor

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru modern sub aspectele conditiilor de munca, tehnologiei, metodologiei si produselor dezvoltate
- Un pachet salarial competitiv, conform pietei
- Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala – instruiri si sesiuni de comunicari interne si externe, certificari, posibilitatea de implicare in planul tehnologic si de cercetare al companiei

Suntem parte a grupului american de investitii New Century Holdings, unul dintre cei mai importanti investitori straini din Romania si avem o experienta de peste 6 ani in crearea de oportunitati pentru folosirea la maximum a internetului in Romania.

Ne propunem sa fim permanent in avangarda tendintelor pietei si a asteptatrilor clientilor nostri actuali sau potentiali

Suntem o echipa tanara care isi propune sa creasca valoarea companiei prin dezvoltarea de proiecte online si offline de calitate, bazandu-ne pe standardul ridicat al pregatirii noastre si totodata pe abordarea profesionista a managementului companiei.

Cultura noastra organizationala isi propune:

- sa ofere posibilitati de dezvoltare profesionala;

- sa extinda gradul de participare a angajatilor in procesul de luare a deciziilor;

- sa se sprijine in mai mare masura pe spiritul de echipa si pe recunoasterea contributiei individuale la efortul colectiv;

- sa stimuleze respectul reciproc intre manageri si subordonatii lor.