Programator Web

Expo Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Salut! Suntem o echipa de oameni de comunicare si marketing, ce activeaza mult in mediul online atat in plan intern, cat si pentru clienti. Suntem in cautarea unui jucator de echipa cu experienta in mediul online, care sa aiba cunostinte medii si peste medii de programare, sa se adapteze usor la noi provocari si proiecte web si sa aiba initiativa in dezvoltarea si perfectionare platformelor online existente. Asteptam cu interes un nou coleg care gandeste si invata rapid, si propune solutii inteligente.

CERINTE

Profil candidat:
- Vorbitor avansat de limba engleza
- Studii superioare terminate sau in curs

Stil de lucru:
- Seriozitate
- Dedicare
- Randament in conditii de stres/presiune de timp
- Dorinta de autoperfectionare
- Atentie la detalii
- Spirit de initiativa/analitic

Responsabilitati:
- Participa activ la dezvoltarea si lansarea de platforme online (functionalitate, design, rezultate etc.)
- Optimizeaza si imbunatateste constant platformele online existente (ex. doctorating.ro, dna.ro)
- Se documenteaza privind algoritmi/noi tehnologii necesare in dezvoltarea aplicatiilor web

Cunostinte tehnice medii:
- HTML / XHTML
- CSS
- JavaScript si Java (intelegere si implementare cod) - prezinta un avantaj
- PHP, MySQL
- XML - prezinta un avantaj
- Web Servere (Apache, FTP, Exchange)
- Tehnologii Web: FTP, SSL, HTTPS
- CMS (executie si dezvoltare)
- Flash (ActionScript 2.0 / 3.0) - prezinta un avantaj
- Cunostinte grafice: Adobe Illustrator / Adobe Photoshop
- Experienta cu programe de animatie - prezinta un avantaj
- SEO
- SEM si Social Media - prezinta un avantaj

Asteptam cv-urile impreuna cu portofoliile relevante pe oana.olteanu@expomedia.ro

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviu, in functie de experienta candidatului. Se acorda, pe termen lung, bonusuri si mariri salariale concordante cu rezultatele profesionale.

DESCRIEREA FIRMEI

www.expomedia.ro