Programator SQL Server/ .NET

SISTEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oras: Bucuresti
Nivel: Specialist - middle

Ai o diploma (Master sau Bachelor) în informatică, matematică, inginerie electrică sau o într-un domeniu apropiat și experiență practică în programare? Ai cunoștințe profunde în dezvoltarea programare SQL Server, VB NET si/sau C#?. În plus, ai 2 ani experienta in proiecte care implica folosirea tehnologiei .Net / ASP.NET (2.0), ASP?.
Impreuna cu echipa noastră de programatori și consultanti vei participa la dezvoltarea si implementarea solutiilor noastre ERP, CRM. Vei participa la intreținerea solutiilor soft existente și vei contribui în mod activ la dezvoltarea lor în continuare. Datorită experienței si a ideilor tale, vei fi capabil de a contribui la imbunatațirea constantă a procesului nostru de dezvoltare de soft.

Descrierea jobului:
Dezvoltare software aplicatii de management pe platforma web ASP.NET si baze de date MS-SQL
Dezvolta si intretine aplicatii baze de date, optimizari interogari, proceduri stocate.
Revizuieste si scrie documentatie pentru obiectele SQL create.
Raporteaza zilnic team lider-ului statusul sarcinilor alocate prin aplicatiile interne specifice.

CERINTE

Studii superioare (sau in curs), de preferat in domeniul tehnologiei informatiei
Cunostinte avansate programare SQL Server, VB NET si/sau C#
2 ani experienta in proiecte care implica folosirea tehnologiei .Net / ASP.NET (2.0), ASP
Reprezinta avantaj: tehnologii BI, Web Services, OLAP, DATA MINING, experienta in dezvoltarea de aplicatii Web (site-uri corporate, magazine virtuale)

BENEFICII OFERITE

Sarcini interesante și incitante
Oportunități bune de dezvoltare
Un job într-o companie stabila, cu 20 de ani de experienta in piata IT
Stil de comunicare deschis
Muncă în echipă și ierarhii plate

Așteptăm cu nerăbdare aplicarea ta !.

Integrator IT cu o experienta de 19 ani pe piata romaneasca, Sistec
reuneste o echipa de peste 200 de specialisti, cu experienta de business
si IT, oferind un pachet complex si complet de solutii si servicii IT
pentru afaceri:

- Software: implementare solutii software de tip ERP / CRM / DMS, dezvoltare solutii web / software customizate

- Hardware: solutii de interconectare, solutii centralizate si locale de
procesare si stocare a datelor, solutii de securitate si management al
cladirilor;

- Servicii: suport IT, service si intretinere IT si tehnnica de birou, consultanta pentru organizarea fluxurilor de business.

Ne măsurăm munca prin valoarea adusă clientilor, si aceasta pentru că
putem reusi doar prin succesul partenerilor nostri. Experienta de
business, competentele si certificarile membrilor echipei ofera suportul
pentru servicii de calitate la cel mai inalt nivel de profesionalism.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec are arie de
acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.