Dezvoltator SQL 2008

Smartree Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un specialist, foarte pasionat de IT, cu dorinta de a-si crea o cariera de succes. In Smartree Romania, dezvoltatorii SQL au un cuvant foarte important de spus in ciclul de dezvoltare al produselor software. Munca lor are o contributie decisiva la succesul produselor create de noi.

Munca in echipa noastra implica interactiunea cu o diversitate de tehnologii, iar componentele si produsele noastre au un grad foarte ridicat de inovatie. Ideile si parerile viitorului nostru coleg vor fi importante in dezvoltarea de noi module sau intretinerea celor deja existente.

Responsabilitati:
- Intretinere si optimizare baze de date MS Sql Server 2008;
- Creare tabele, proceduri stocate, view-uri si optimizarea celor existente;
- Crearea de surse de date utilizate in raportare;
- Oferirea de suport, din punct de vedere baze de date, dezvoltatorilor si utilizatorilor aplicatiilor interne.

CERINTE

- Studii superioare (Absolvent Politehnica, Universitatea Bucuresti, ASE – Cibernetica, alte facultati cu profil Informatica sau experianta practica de echivalenta ca si dezvoltator si administrator baze de date);
- Cunostinte bune de administrare MS Sql Server;
- Cunostinte limbaj T-SQL;
- Experienta minima de 2 ani in lucrul cu baze de date;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Abilitatea de a analiza, izola si documenta probleme si situatii tehnice complexe;
- Capacitatea de a prelua cerinte din mai multe surse in vederea dezvoltarii unei noi functionalitati;
- Capacitatea de a obtine rezultate exceptionale in mod independent;
- Abilitatea de a se concentra asupra proiectelor fara a lasa factorii exterior sa influenteze calitatea muncii si timpii de livrare;
- Dorinta de a lucra intr-un mediu foarte competitiv;
- Persoana creativa si proactiva;
- Entuziasm pentru tehnologie, dorinta de invatare;
- O buna intelegere a limbii engleze vorbite si scrise;
- O foarte buna atentie la detalii.

Urmatoarele cerinte nu sunt obligatorii, dar reprezinta un plus:
- Intelegere teoretica C#;
- Experienta in lucrul cu baze de date mari.

BENEFICII OFERITE

- Munca intr-o echipa tanara si intr-o companie in plina dezvoltare;
- Dezvoltare personala si profesionala;
- Pachet salarial competitiv;
- Training profesional;
- Conditii de lucru excelente.

Smartree Romania este o companie specializata in externalizarea salariala, administrare de personal si munca temporara, cu mai mult de 10 ani experienta.

Smartree a reusit sa devina partenerul preferat al companiilor de succes, fie ca sunt companii romanesti, fie ca sunt companii multinationale.

Smartree este partener exclusiv in Romania al ADP - Automatic Data Processing (www.adp.com) si gestioneaza contractele globale care necesita procesare salariala locala.