Programator Sharepoint

Elefterescu Complete Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Realizeaza aplicatii/componente ale unor aplicatii bazate pe platforma Mivrosoft Sharepoint, in conformitate cu nevoile de business ale clientilor
- Adapteaza aplicatiile la nevoile clientilor prin adaugarea si/sau modificarea de functionalitati;
- Configureaza si administreaza aplicatiile software pe care le dezvolta/implementeaza;
- Integreaza componente sau programe de diverse arhitecturi si/sau tehnologii;
- Ofera consultanta in ceea ce priveste tehnologiile si arhitecturile utilizabile;
- Participa la testarea finala a aplicatiei dezvoltate, in vederea obtinerii acceptantei finale;
- Realizeaza specificatia tehnica a proiectului;
- Participa activ in procesul de analiza de business.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Salariu corelat cu nivelul pietei;
- Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- Posibilitati de perfectionare profesionala;
- Excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Absolvent facultate (Calculatoare, Cibernetica, Informatica Economica sau profil similar);
- Experienta: cel putin 1 an pe un post similar;
- Experienta relevanta in implementarea, administrarea si dezvoltarea aplicatiilor bazate pe platforme Microsoft: Sharepoint, SQL Server;
- Cunostinte avansate de programare folosind tehnologii Microsoft (C#, ASP.NET);
- Cunostinte extinse de baze de date, SQL Server;
- Capacitate de lucru atat in echipa cat si independent;
- Capacitate de sinteza.

Reprezinta un plus:
- Certificari relevante obtinute pe platformele Microsoft de aplicatii si baze de date;
- Cursuri de programare, limbaje OO.

We offer a wide range of services from Web development and web design to server deployment, network design, to custom built applications.