Programator Senior Java

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza activitatile alocate de Managerul de Proiect in numarul de zile si in perioada stabilite prin graficul proiectului: analiza si proiectare, programare, testare
Solutioneaza problemele ridicate de clienti, in termenele convenite cu acestia sau pe baza unui plan concret de solutionare, acceptat de client
Respecta procedurile de lucru si ale Managementului Sistemului Calitatii

CERINTE

Educatie:
Studii superioare

Calificari obligatorii:
Experienta min. 2 ani ca programator.
Cunostinte avansate de J2EE.
Cunostinte de proiectare si programare aplicate la cel putin o baza de date majora.
Cunoasterea tehnologiilor Web majore.
Cunostinte uDig, GeoTools, ESRI, ArcGIS, ArcSDE, PostGIS.
Cunoasterea avansata a limbii Engleze.

Candidatul ideal este:
Excelent pregatit profesional
Serios si responsabil
Ordonat, riguros
Punctual
Capabil sa comunice cu colegii si superiorii
Perfectionist

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.