Programator / sef de proiect

Nuxeo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam programatori si sefi de proiect Internet / Zope, cu sau fara experienta (0 - 10 ani).

Misiune: participarea la conceptia, dezvoltarea si gestiunea
site-urilor si aplicatiilor web dezvoltate de firma in special bazate pe platforma CPS. Dupa potentialul fiecaruia se poate evolua spre responsabilitati mai importante in cadrul derularii proiectelor.

Inafara de programarea propriu-zisa veti fi implicat de asemenea in urmatoarele aspecte ale dezvoltarii proiectelor:
- definirea de specificatii tehnice
- gestiunea surselor (CVS, Subversion, Arch)
- code reviewing, teste, quality assurance
- documentatie

Mediul de lucru va fi bazat in intregime pe tehnologii open source.

Cerinte:

- absolvent facultate tehnica sau Universitate, student in an terminal sau avand o experienta ce poate fi considerata echivalenta acestor studii
- cel putin o prima experienta in dezvoltarea aplicatiilor Internet (eventual o practica in cadrul studiilor)
- cunoasterea perfecta a protocolului HTTP si a limbajului HTML
- cel putin un limbaj orientat pe obiecte (Python, Delphi, Java, C++, OCaml, Objective-C...); capacitate de a produce cod eficace, clar, documentat, de a rezolva probleme complexe si de a practica o programare dirijata de teste
- limba engleza avansat, franceza la nivel de citit (bune cunostinte de limba franceza constituie un avantaj)
- capacitate si dorinta de invatare rapida