Programator PHP / Web developer. Afla detalii aici:

Zalle Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vom dezvolta împreună?
• Site-uri si aplicatii, plecand de la layout-urile PSD, folosind PHP5 si baze de date MySQL
(se va folosi in special Code Igniter framework; constituie un plus cunostinte de Cake PHP sau Magento)
• Site-uri folosind CMS-uri precum CMS dezvoltat intern, Magento
• Module noi pentru CMS-urile mentionate
• Aplicatii cu interconectari de baze de date, solutii tip CRM
• Research si mentenanta pentru identificarea, selectarea si implementarea de module provenite din exteriorul firmei
• Colaborări cu colegii care se ocupa de Design Grafic, SEO, Customer Service

CERINTE

Putem face acest lucru dacă:

• Ai experienta practică de minim 1-2 ani in dezvoltarea de site-uri sau aplicatii cu PHP si MySQL, de preferat cu Code Igniter framework; minim 15-20 proiecte;
• Cunoști cel putin un framework PHP MVC (de preferat CodeIgniter)
• Ai o experienta practica si o buna cunoastere a programarii orientate pe obiecte in PHP, MVC, AJAX
• Ti-ai dezvoltat cunostinte practice de HTML/HTML5, CSS/CSS3, Javascript (preferabil jQuery), Bootstrap
• Ești vorbitor de limba engleza
*Reprezinta un plus pentru noi dacă ai experienţa în performance tuning, caching sau CMS-uri cum ar fi Magento.

Legat de colectivul nostru, compania noastră căută oamenii care:

• Sunt responsabili, tocmai pentru a ne putea baza unii pe alții
• Pot să vadă "the big picture" si sa actioneze în consecință
• Invata in permanenta, dorind astfel să facă performanță alături de noi
• Au o atitudine pozitiva și sa le place sa colaboreze deschis
• Acordă atentie detaliilor și se mândresc cu ceea ce fac
• Cer ajutor atunci cand au nevoie, si ofera atunci cand li se cere
• Își respecta promisiunile si deadline-urile
• Ascultă bine si comunică eficient
• Iar, nu in mod obligatoriu – sa le faca placere o pizza savuroasa, alaturi de o echipa vesela! :)

BENEFICII OFERITE

Cu ce venim noi către tine?!
• Un salariu competitiv
• Bonusuri in funcţie de performanţe
• O atmosfera placuta
• Proiecte interesante şi variate
• Timp alocat saptamanal pentru cercetare şi dezvoltare / brainstorming tematic
• Smartphone/tableta/laptop/bicicleta etc (la alegere), pus la dispozitie la implinirea a 12 luni in agentie
• Respect pentru timpul tău de lucru

Zalle Development, noua divizie a Markmedia Network, este o agentie de web development, care vine în întâmpinarea companiilor cu soluții practice, prin care acestea să se diferențieze față de concurență și să folosească mai eficient mediul online în beneficiul propriilor lor afaceri. Noi ajutăm, împreună cu dedicare si pasiune, să consolidăm premisele unei comunități de afaceri romanesti (și internationale) mai performante.
Pentru a extinde operatiunile si proiectele la nivel international, avem 3 locuri langa noi, programator PHP. Te asteptam sa ne cunoastem!