Programator PHP / web developer

MARKMEDIA NETWORK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face?

- Programarea de site-uri si aplicatii folosind PHP si MySQL (in special cu Code Igniter framework)
- Realizarea de site-uri folosind CMS-uri precum CMS dezvoltat intern si Wordpress
- Realizarea de module noi pentru CMS-urile mentionate
- Proiectarea de baze de date si aplicatii
- Research si mentenanta pentru identificarea, selectarea si implementarea de module provenite din exteriorul firmei
- Colaborare cu colegii care se ocupa de Web Design, Front-End Development, Customer Service

CERINTE

- Experienta practica de minim 2 ani in dezvoltarea de site-uri sau aplicatii cu PHP si MySQL
- Cunoasterea a cel putin un framework PHP MVC (de preferat CodeIgniter, dar pot fi si altele)
- Experienta practica si buna cunoastere a programarii orientate pe obiecte in PHP, MVC, AJAX
- Cunostinte practice de HTML, CSS, Javascript, jQuery
- Cunoştinţe bune de limba engleza
- Reprezinta un plus experienţa in: performance tuning, caching, CMS-uri cum ar fi Magento, Wordpress, Drupal, SEO on page

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv
- Bonusuri in funcţie de performanţe
- Atmosfera relaxata
- Proiecte interesante şi variate
- Timp alocat saptamanal pentru cercetare şi dezvoltare / brainstorming tematic
- Posibilitatea de a scrie şi publica articole pe blogul firmei
- Pizza Day - vinerea asiguram pizza
- Cafea, ceai, apa plata
- Smartphone/tableta/laptop/bicicleta etc (la alegere), pus la dispozitie la implinirea a 12 luni in firma
- Poti lucra de acasa daca doresti - cel putin 2 zile pe luna
- Nu e nevoie sa lucrezi ore suplimentare - deocamdata nu lucram cu clienti care ne solicita prezenta dupa ora 17
- Decontarea transportului (daca nu ai masina)
- Asigurare medicala privata

We are a successful Full-Service-Web-Agency with famous, international clients, developing high-end on-line solutions. To support our national and international team we are looking for a new PHP programmer / Web Developer.
Details and cv applications: hr@markmedianet.com