Programator PHP/Web developer

SoftPage Internet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de site-uri statice (HTML) sau hibride (incluzand elemente Flash)
- Dezvoltarea de site-uri dinamice (PHP) - cataloage de produse, magazine virtuale, portaluri, etc.
- Crearea de aplicatii Php&MySql
- Crearea de baze de date MySql
- Formatarea materialelor primite de la client in conformitate cu aspectul general al site-ului
- Crearea paginilor site-ului
- Inserarea in cadrul site-urilor a unor elemente Java Script

CERINTE

- Foarte buna cunoastere HTML si CSS
- Foarte buna cunoastere PHP si MySql
- Foarte buna cunoastere a editorului Macromedia Dreamweaver, inclusiv sistemul de template-uri
- Cunostinte de lucru cu un editor grafic pentru editarea sau modificarea/adaptarea imaginilor care vor fi incluse in site.
- Capacitatea de a customiza scripturi pre-existente: shopping-carturi (osCommerce/ZenCart, etc.), forumuri (phpBB), phpNuke, scripturi de content management, etc.
- Capacitatea de a crea aplicatii noi atunci cand nu este posibila gasirea unor scripturi care sa satisfaca integral necesitatile clientului.
-Cunostinte medii de JavaScript, pentru a customiza scripturi predefinite
- Grija la detalii, rabdarea de a formata materialele furnizate de client
- Stil de programare curat, organizat, cu codul comentat
- Seriozitate, capacitatea de a respecta termenele

Pentru o lista completa a cerintelor postului va rugam sa accesati pagina: http://www.softpageinternet.ro/angajare_programator.htm

SoftPage Internet ofera servicii de dezvoltare web, web design si promovare web aplicatii de baze de date.