Programator PHP si mySQL

SC. LINK MEDIA S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea si implementarea aplicatiilor web (scrise in HTML + CSS, PHP + mySQL)
- dezvoltarea si modificarea de module PHP - dezvoltarea si modificarea bazelor de date de tip mySQL
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- modifica textele de pe web site-uri
- mentinerea legaturii cu clientul pe toata perioada proiectului

CERINTE

- cunostinte solide de programare php + mysql, experienta pe un post similar constituie un avantaj
- cunostinte solide de HTML
- cunostinte medii de CSS
- cunostinte medii pe diverse aplicatii de grafica (Adobe Photodhop, Gimp etc)
- creerea de layouturi si cunostintele de grafica constituie un avantaj
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita
- entuziasm si creativitate
- limba engleza: nivel mediu
- abilitati de comunicare
- domiciliu in Bucuresti

Foarte important: portofoliu cu lucrari realizate!

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Localizata in Bucuresti, Romania, Link Media este o companie de web design si web development ce ofera solutii pentru organizatii, afaceri sau persoane fizice.