PROGRAMATOR PHP-MySQL( cu experienta in STRUCTURAREA APLICATIILOR WEB-BASED)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.

Responsabilitati:
- asigura implementarea conceptelor de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor si a aplicatiilor web
- propune si implementeaza noi instrumente pentru imbunatatirea site-urilor si a aplicatiilor web existente
- urmareste si asigura functionarea corecta a instrumentelor de lucru folosite in administrarea site-urilor si a celor folosite in lucrul cu bazele de date existente
- organizeaza activitatea biroului in ceea ce priveste standardizarea elementelor grafice existente pe site-uri.
- organizeaza activitatea biroului in ceea ce priveste evolutia framework-ului de dezvoltare a aplicatiilor pe platforma web
- urmareste permanent dezvoltarea sistemului de lucru in cadrul biroului
- colaboreaza cu firme din exteriorul companiei pentru a asigura necesarul de programe software pentru dezvoltare web;
- asigura suport la crearea elementelor grafice, de navigatie si iconografie specifice paginii de web;

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte dezvoltare platforme MVC
- experienta in dezvoltare de arhitecturi DB, aplicatii web pe platforme LAMP
- cunostinte platforme dezvoltare: PHP, MySQL, Javascript Libraries (Phototype/jQuery/ExtJS), Apache, Linux
- experienta in dezvoltare AJAX based reprezinta un avantaj
- experienta in utilizarea sistemelor de control al versiunilor (CVS, SVN, etc)
- leadership
- orientare catre performanta
- responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial negociabil in functie de experienta profesionala a candidatului

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.