Programator PHP / MySQL

BRAINSPOTTING S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor noi sub coordonarea unui team leader;
- Asigura intretinerea si dezvoltarea unor proiecte existente - modificari, optimizari de cod, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor;
- Va identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice;
- Asigura sprijin tehnic echipei de design pentru implementare de functionalitati;
- Va fi apt sa faca estimari corecte de timp si sa isi respecte deadline-urile asumate

CERINTE

PHP / MYSQL - nivel avansat;
- HTML: lucru cu div-uri, tabele, frame-uri, form-uri;
- CSS: definire si aplicare stiluri;
- Javascript.
- Utilizarea AJAX si a framework-ului Smarty;(avantaj)
- Action Script > Macromedia Flash;(avantaj)
- capacitate de efort prelungit, rezistenta la stress si abilitati de comunicare;
- capacitatea si dorinta de a invata rapid lucruri noi;
- abilitati de organizare si planificare;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-unul dintre cele mai dinamice grupuri de publishing online din .ro
Echipa in care se va lucra este una foarte tanara, dinamica, deja formata si omogena, iar proiectele vor oferi in mod constant noi provocari.

Clientul nostru este cel mai important publisher online independent din Romania, din punct de vedere al audientei.