Programator PHP / jQuery

FOCUS WEB DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:

Candidatul ideal ar trebui sa aiba 2-3 ani experienta in lucrul cu PHP, MySQL si Apache si dezvoltarea de site-uri, aplicatii web-enabled, module de back-end in acest mediu. Este pasionat de web si de respectarea standardelor industriei.
Descrierea jobului:

Responsabilitati:
• Scrierea de cod PHP curat si corect structurat.
• Documentarea corecta a codului produs.
• Testarea si mentenanta site-urilor, aplicatiilor si bazelor de date dezvoltate pentru a asigura optimizarea si functionarea lor la parametri corecti.
• Contributia la toate fazele de dezvoltare a produselor.
• Urmarirea si respectarea standardelor din industrie.
• Dezvoltarea de noi functionalitati pentru site-urile si aplicatiile web existente.

CERINTE

• 1-3 ani experienta cu PHP 5 si MySQL.
• Experienta cu framework-uri de PHP si cu OOP.
• Cunostinte de baza HTML5 & CSS3.
• Gandire analitica, capabil sa vina cu solutii si orientare catre rezolvarea problemelor.
• Capacitatea de a lucra pe mai multe proiecte in paralel.
• Dedicare, responsabilitate si dorinta de a progresa cat mai rapid.
• Experienta cu Javascript si/sau framework-uri JS (de preferat jQuery)
• Experienta cu: sisteme de versionare, sisteme de templating (ex: Smarty), Wordpress, Opencart, MVC patterns sunt considerate avantaje.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de performanta.

Noi, Web Design Bucuresti, stim ca un site cu un design excelent, dinamic si usor de utilizat, bine facut, face diferenta in afacerea dumneavoastra. Valorificati putererea webului!

Oferim servicii de dezvoltare pentru toate tipurile de website-uri, realizate siteuri in-house de catre profesionisti.

Serviciile noastre sunt adaptate la nevoile afacerii dumneavoastra si putem dezvolta strategii de marketing online care sa faca puntea cu clientii dumneavoastra, precum si o gama larga de
servicii de web design si optimizare pentru motoarele de cautare.