Programator PHP

INFO WORLD

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:

Inca de la infiintarea sa, in anul 2000, compania Info World a devenit liderul producatorilor de software in domeniul medical din Romania. Pentru mai multe informatii Info World, va invitam sa ne vizitati la adresa www.infoworld.ro

RESPONSABILITATI:

Pozitia este de middle level, trebuie demonstrat experienta relevanta, de preferat in proiecte de anvergura

Dezvoltare de aplicatii utilizand tehnologii PHP si .NET Framework 3.5 , documentare si testare interna
Dezvoltare servicii web
Analiza si designul sistemelor
Realizarea arhitecturii sistemelor
Investigare erori, corectie bug-uri, code review, optimizare cod

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Cunostinte de programare obiectuala (OOP)
Cunostinte PHP, nivel cel putin mediu (capacitatea de a modifica si adauga functionalitati la sisteme de
management al continutului (CMS) open-source de tip Moodle, Joomla! etc)
Experienta in folosirea MySQL
Cunostinte .Net, C#
Experienta in folosirea mediului de programare Macromedia Authorware reprezinta un plus
Cunostinte de design grafic (Adobe Photoshop, CorelDRAW, Adobe Illustrator, Adobe Flash, Adobe After
Effects) reprezinta un plus
Capacitate crescuta de analiza si sinteza, de a asimila cunostinte noi

Furnizor de solutii software integrate, leader IT in domeniul medical, Info World dispune in prezent de un colectiv numeros de tineri specialisti, dinamici si dedicati, cu ample cunostinte in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor - sisteme de operare, limbaje de programare, baze de date, administrare retele, internet - dar si in domeniul comercial, management, sisteme de calitate.

Info World este Gold Microsoft Partner si certificata ISO 9001