Programator PHP

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de aplicatii WEB si intretinerea celor existente
- Cunostinte de proiectare si interogare a bazelor de date relationale
- Imbunatateste performantele aplicatiilor
- Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date si programare orientata obiect
- Se documenteaza privind algoritmi/noi tehnologii necesare in dezvoltarea aplicatiilor web.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta minim 3 ani
- Cunostinte de PHP, MySQL,(X)HTML,CSS
Calitati personale: spirit de echipa, initiativa, probitate morala si profesionala,
sa puna accent pe calitatea si securitatea codului scris.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala
- Asigurare medicala privata gratuita
- Cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

In portofoliul Adevarul Holding se regasesc ziarul Adevarul, Adevarul de Seara – cotidian gratuit, Click!, revistele Click! Pofta buna!,Click! pentru femei, Click! Sanatate, publicatiile culturale Dilema Veche si Dilemateca, Foreign Policy Romania, Forbes Romania si nu in ultimul rand colectiile de carte „100 de carti pe care trebuie sa le ai in biblioteca“, „Colectia Disney“ si “Colectia de Lux”.
Adevarul Holding este prezent si pe piata internationala, ca publisher al cotidianului ucrainean Blik si al saptamanalelor Blik Women si Blik Cooking.

Adevarul Holding angajeaza programator PHP