Programator PHP

ProTV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura dezvoltarea codului aferent proiectelor web din cadrul companiei
- Intretine si modifica codul existent in firma astfel incit sa corespunda cerintelor de business
- Verifica codul primit de la tertele parti cu care colabram astfel incit sa se asigure corectitudinea codului primit.
- Colaboreaza tot timpul cu echipa de designeri in vedererea dezvoltarii proiectelor web
- Documenteaza codul scris.

CERINTE

- experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de proiecte web folosind limbajele si tehnologiile: PHP, MySQL, XML, AJAX/JSON;
- cunostinte avansate de optimizare de query-uri mysql
- experienta medie in unul din framework-urile PHP PEAR, ZEND sau Symfony
- experienta in programarea OOP sub PHP|
- cunoasterea interactiunilor dintre tehnologiile client-side si
server-side : Javascript, CSS, XHTML
- cunoasterea amanuntita a modelelor de programare php securizata
- cunoasterea unui sistem de lucru in echipa (svn, cvs)

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist.

ProTV activeaza pe piata romaneasca din 1 decembrie 1995. Este postul TV care a revolutionat termenul de televiziune privata in Romania si care a dat startul pentru o serie de produse puternice pe piata media romaneasca: Acasa, ProCinema, ProTV International, ProFM, InfoPro