Programator PHP

IPSOS INTERACTIVE SERVICES EUROPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Dezvoltarea proiectelor de cercetare de piata in concordanta cu specificatiile clientilor
* Implicare in definirea specificatiilor proiectelor
* Crearea structurii bazelor de date

CERINTE

* Cunostinte bune de PHP, MYSQL, JavaScript.
* Cunostinte de Macromedia Flash si PhotoShop / Paint Shop constituie un avantaj.
* Capacitate de analiza si rezolvare de probleme
* Eficienta in munca de echipa
* Abilitati de organizare si planificare a timpului
* Atentie la detalii si capacitate de a lucra cu termene limita
* Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

* Posibilitatea unui start bun in cariera, intr-un mediu occidental si alaturi de o echipa tanara;
* Accesul la tehnologie avansata;
* Oportunitati de training in interiorul firmei;
* Salariu motivant, in functie de performante si de vechimea in munca.

Ipsos se situeaza in top-ul primelor 3 companii de cercetare de piata din lume, este prezent in 49 de tari si isi desfasoara studii la nivel global in peste 100 de tari.
Ipsos a creat un business unitar ¿ cercetare bazata pe chestionar ¿ sustinut prin 5 specializari:
- explorarea potentialului si a tendintelor pietei ;
- testarea de produse si reclame ;
- construirea unei relatii intre producator si consumator ;
- studii de audienta, perceptie si consum media ;
- cercetari sociale si sondaje de opinie.

Ipsos Interactive Services este o structura dedicata cercetarii de piata on-line si functioneaza in doua platforme regionale : America de Nord si Europa.

Ipsos Interactive Services Europe cauta pentru sediul operational din Romania persoane exceptionale pentru a completa echipa de profesionisti in cercetare de piata.