Programator php

Bitfactor

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Proiectarea, estimarea și implementarea aplicațiilor folosind diverse tehnologii (php, mysql, oracle, memcache, redis, solr, node.js, rabbitMQ);
• Crearea de cod performant, mentenabil, stabil și scalabil;
• Colaborarea cu ceilalți membri ai echipei tehnice în procesul de implementare aplicații sau diagnosticare/rezolvare probleme.

CERINTE

• Minim doi ani de experiență în dezvoltarea aplicațiilor web;
• Cunoştinţe avansate de PHP (OOP/MVC);
• Cunoștinte de proiectare, dezvoltare și interogare a bazelor de date relaționale (mysql, oracle);
• Cunoștinte de frontend development – HTML/CSS, JavaScript, AJAX;
• Cunoștinte de utilizare a unui sistem de versionare (SVN);
• Pasiune pentru standarde şi calitatea codului. Dorinţa de a învăţa lucruri noi;
• Bună înțelegere a conceptelor: Load Balancing, High Availability.

Constituie avantaj:
• Experiență în lucrul cu sisteme de tip noSQL (Solr, MongoDB, etc.);
• Experiență în dezvoltarea webservices – SOAP, REST;
• Experiență de lucru în metodologii agile – scrum;
• Cunoștinte de bază legate de configurarea serviciului apache/php.

Okazii.ro este unul din cele mai vechi site-uri de comerț online din România, care oferă peste trei milioane de produse noi și second hand. Lansat oficial pe 15 aprilie 2000, Okazii.ro a devenit rapid o poveste de succes în mediul online românesc. În prezent, în platforma Okazii.ro își desfășoară activitatea mii de magazine online și vanzatori independenți, iar site-ul este accesat de milioane de utilizatori în fiecare lună.