Programator Perl / BASH / sysadmin linux

Gamma Solutions Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Avem nevoie de un programator in Perl si Bash, care sa aiba cunostinte solide de administrare Linux.
- Proiectul principal este o solutie proprie de ESP, cu managementul a peste 200 de servere virtuale in Linux (debian / ubuntu). Managementul lor trebuie asigurat prin adaugarea si imbuntatatirea modulelor existente, si realizate prin scripturi de Bash si Perl.
- Adaptarea web managementului realizat in Perl / AngularJS
- Dezvoltarea modulelor personalizate pentru platforma deja existente.

CERINTE

Pentru a putea colabora cu noi cerintele minime sunt o cunoastere buna a limbii engleze,
- Experienta de minim 2 ani in administrarea sistemelor Linux
- Experienta cu un framework JavaScript (jQuery / Angular.js)
- Cunostinte de UI/UX
- Cunostinte medii de programare (Perl / Bash / Python)
- Cunostinte minime de proiectare si interogare a bazelor de date relationale MySQL sau mongoDB

BENEFICII OFERITE

- Remunerarea o vom face in functie de numarul de ore lucrate
-perioada de proba este de 2 saptamani
-programul este flexibil (dupa-amiaza)
-lucrul intr-un mediu placut
-provocari permanente
-va vom oferi suport in cadrul echipei pentru a va putea pune la punct cunostintele necesare colaborarii pe termen lung (Inclusiv posibilitatea de angajare full time)

Firma dedicata dezvoltarii de web-software, web-programming, web-design, securitate si audit web.
Avem o abordare proaspata in dezoltarea de aplicatii web.
Aplicatiile software distribuite de firma noastra sunt stabile si consolidate.