PROGRAMATOR .NET / ASP

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software;
- Investigarea erorilor tehnice / functionale si generarea de solutii adecvate;
- Documentarea codului scris;
- Participarea in echipa tehnica ce va lua decizii arhitecturale asupra solutiei.

PROGRAMATOR .NET
-Analiza, proiectare, dezvoltare pentru framework ERP;

PROGRAMATOR ASP
Persoana selectata va fi responsabila cu:
- Analiza, proiectarea si dezvoltarea pentru framework Web ERP-ului(COGITO3);

CERINTE

- Studii superioare tehnice finalizate
- 2 ani experienta in proiecte care implica folosirea tehnologiei .Net / ASP
- Excelenta stapanire a conceptelor object oriented si relational;
- Abilitati de comunicare orala si in scris, lucru in echipa;
- Cunostinte de mySQL, SQL Server; Web Services
- Cunoasterea de metodologii de dezvoltare software

PROGRAMATOR.NET
- Cunostinte foarte bune VB NET si/sau C#;
Constituie avantaje:
- Cunostinte XML, ADO.NET;

PROGRAMATOR ASP:
- Cunostinte foarte bune ASP.NET (2.0), ASP
Constituie avantaj :
- experienta in dezvoltarea de aplicatii Web (site-uri corporate, magazine virtuale)
- Asp.NET AJAX

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru tanar, competitiv, unit, tehnologie de ultima generatie, traininguri de integrare si formare.

DESCRIEREA FIRMEI

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI:
Peste 300 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.

Serviciile oferite pot fi integrate in pachete complexe de solutii « la cheie », care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si cerintelor de nivel inalt ale Clientului.

Sistec-SBsol isi propune sa ofere clientilor sai o gama completa de solutii informatice pentru afaceri si servicii la standarde inalte de calitate, asigurate de o echipa competenta si motivata.

In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.

Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec-SBsol are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.

Principalele parteneriate: Microsoft Gold Certified Partner, HP Prefferd Partner, SAP, IBM, abas Software Germania, CAS Software Germania, Infomatix Ungaria, Fujitsu Siemens, Delta, Planet, Molex, Supermicro.
(Pentru mai multe informatii: www.sistec-sbsol.ro)