Programator .Net

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferind servicii inovatoare, profesionism si performanta, clientul nostru este o companie orientata catre dezvoltarea unui parteneriat de incredere si durabil, atat cu colaboratorii sai, cat si cu angajatii.
Experienta castigata in cei 16 ani de activitate, alaturi de valorile pe care compania le promoveaza reprezenta factori determinanti ai succesului sau.

Iti doresti sa lucrezi intr-un mediu in care se incureajeaza initiativa si in care performanta este rasplatita?
Esti pasionat de programare si tehnologii .NET?

Atunci te invitam sa ne cunoastem si sa afli mai multe detalii despre pozitia de Programator .NET!

Ca si membru al echipei tehnice, rolul tau este sa asiguri calitatea si performanta produselor prin intelegerea cerintelor de business, dezvoltarea, mentinerea si integrarea aplicatiilor software.

Responsabilitati:

Scrierea, modificarea, integrarea si testarea codului sursa;
Dezvoltarea si întretinerea particularizarilor aplicatiilor bazate pe tehnologiile IT folosite de companie;
Dezvoltarea de interfete cu alte aplicatii de afaceri;
Implicarea in procesul de analiza, alaturi de analistii de business;
Diagnosticarea implementarii aplicatiilor si oferirea suportului tehnic utilizatorilor;
Realizarea documentatiei pentru modificarile facute si a codului dezvoltat;
Testarea în mediile de dezvoltare a codului modificat si/sau dezvoltat;
Pregatirea de rapoarte, manuale si diverse documentatii referitoare la starea, modul de utilizare si mentenanta aplicatiilor.

CERINTE

Expertiza in tehnologiile de programare bazate pe Microsoft VB.NET 2.0 (ASP.NET, Windows Forms, WCF), AJAX, JavaScript;
Minim 2 ani experienta in design si programare;
Minim 1 ani experienta in programare baze de date Microsoft SQL 2000/2005;
Cunostinte aplicatii de tip ERP, CRM reprezinta un plus;
Experienta cu un mediu complex de baze de date relationale;
Experienta in managementul schimbarii in ciclul de dezvoltare al aplicatiilor software;
Cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, corespunzator experientei;
Integrarea intr-un mediu dinamic, multicultural;
Posibilitatea de a dezvolta un plan de cariera.

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.