PROGRAMATOR .NET

EUROPEAN SOFTWARE FACTORY S.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza, proiectare, dezvoltare pentru aplicatii in tehnologii Microsoft .Net
- Realizarea de documentatie tehnica si de utilizare a aplicatiilor dezvoltate;
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software

CERINTE

- Cunostinte solide programare Microsoft .Net (ASP.NET, C#, Vb.NET)
- Experienta în dezvoltarea de aplicatii software object oriented, multi- tier, client server;
- Web: HTML, CSS, JavaScript;
- Cunostinte Microsoft SQL Server;
- Dorinta de a se specializa in tehnologia .NET;
- Orientare spre lucrul in echipa, atent la detalii, raspunzator pt. finalizarea cu succes a sarcinilor primite;

Constituie un avantaj:
- Cunostinte XML, XSLT, Web Services, Remoting
- Cunoasterea de metodologii de dezvoltare software

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv (functie de nivelul de competenta si performanta) si posibilitati de dezvoltare intr-o companie puternica;
- Mediu de lucru profesionist si dinamic;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes;
- Transferte in strainatate (Italia, Elvetia);

DESCRIEREA FIRMEI

Business Unit al grupului italian FINCONS (www.fincons.it),
unul din liderii europeni in servicii de inginerie informatica si dezvoltare de
programe software cu un portofoliu de peste 200 de clienti.
Beneficiind de stabilitatea unui grup international, avand o politica de management modern si o gestiune de proiect la standarde europene, societatea noastra este implicata in proiecte de anvergura pentru mari grupuri internationale.
Grupul are filiale in Italia , Elvetia si Romania si dispune de o echipa de peste 500 de persoane.