Programator Lotus Notes/ Java

SoftNet Development & Consulting S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza in vederea definirii si elaborarii specificatiilor functionale ale sistemului
- Analiza in vederea definirii si elaborarii specificatiilor tehnice ale sistemului
- Proiectarea si realizarea sistemelor informatice inclusiv:
- Arhitectura sistemului
- Integrarea cu alte sisteme
- Testarea integrala si integrata
- Implementarea in mediul de productie
- Elaborarea documentatiei de utilizare si administrare a sistemului
- Instruirea utilizatorilor si administratorilor sistemului
- Asistenta tehnica post - implementare

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil de specialitate: Informatica, Economic ¿ Cibernetica, Matematica sau Automatica - Calculatoare
- Certificari sau cursuri IBM pentru platforma Lotus Domino/ Notes, Content Manager sau IBM Websphere
Alternativ: experienta de lucru cu Visual Basic + sistem de baze de date relationale - Java, Java Script
- Experienta in proiecte de proiectare si dezvoltare aplicatii software de minimum un an
- Experienta in dezvoltarea de sisteme informatice pe platformele Lotus Domino. Content Management si / sau Websphere reprezinta un plus
- Experienta in lucrul direct cu reprezentantii beneficiarului in cadrul proiectelor anterioare
- Limba engleza- fluent; o alta limba de circulatie internationala reprezinta un plus
-Rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- Postul da posbilitatea de lucru cu cele mai avansate tehnologii ale momentului intr-un domeniu de mare interes si ofera pe termen mediu deschiderea catre o cariera de consultant in domeniul IT sau de Project Manager
- Mediu de lucru modern intr-un colectiv de profesionisti
- Training si certificare internationala in tehnologii software specifice asigurata de companie
- Masa de pranz este asigurata in cadrul companiei
- Abonament la o clinica medicala privata

SoftNet Development & Consulting S.A. este o companie lider in dezvoltarea si implementarea de proiecte software si de consultanta in domeniul informatic, fiind primul IBM Premier Software Business Partner din Romania si un important partener Microsoft in domeniul Document Management.
Principala arie de interes o reprezinta proiectele de Document Management, Content Management, Internet Banking, arhivare de informatii si documente, ERP, consultanta, infrastructuri de comunicare electronica a informatiilor pentru organizatii de mari dimensiuni.
SoftNet Development & Consulting S.A. isi extinde major activitatea din septembrie 2006 si recruteaza profesionisti valorosi, programatori experimentati sau juniori dornici de afirmare.