Programator Junior

EBC

Job expirat

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions este în căutarea unui Programator Junior pentru o companie internațională, prezenta de peste 40 de ani pe piata, oferind soluții simple și intuitive pentru monitorizarea flotelor auto.

1. Intelege arhitectura bazelor de date si se preocupa de instalarea, configurarea, optimizarea si managementul acestora
2. Proiecteaza, elaborareaza, testeaza, implementeaza programele / componentele / aplicatiile software:
- Proiecteaza scheme logice si diagrame pentru structurarea cerintelor proiectului in secvente logice
- Elaboreaza/dezvolta module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate
- Configureaza aplicatiile necesare, testeaza aplicatiile si modifica programele
- Proiecteaza si modifica structura bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date relationale
3. Lucrează în echipă pentru selectarea, adaptarea, proiectarea, integrarea celor mai convenabile soluţii
4. Intretine dictionarele de date introducand si modificand definitii

CERINTE

- Cunostinte baze de date MySQL (extra fiind: Microsoft SQL Server, Oracle etc.),
- Cunostinte limbaje de programare SQL, JAVA, HTML, javaScript,
- Se considera un plus experienta in dezvoltare programe in medii mobile
- Cunostinte sisteme de operare Linux, Windows
- Experienta in instalarea de sisteme ITC hardware si software
- Cunoasterea/intelegerea aplicatiilor web cu baze de date
- Cunoasterea tehnologiilor de comunicatii si telecomunicatii
- Intelegere buna a arhitecturii bazelor de date si a software-ului aferent manegementului acestora
- Studii superioare, preferabil profil precum: Automatica, Cibernetica, Informatica;
- Bune abilitati organizatorice spre rezolvarea problemelor
- Abilitatea de a lucra sub presiune
- Capacitatea de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix;
- Mediu de lucru placut;
- Asigurare medicala privata.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.