Programator Java Voip

S.C.RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea eficienta de module conform standardelor, recomandarilor si metodologiilor specificate;
• Realizarea si efectuarea de teste modul, integrare si „release”;
• Implementare corectii si extinderi ale aplicatiilor existente;
• Intocmirea documentatiei tehnice;
• Activitati de suport/mentenanta pentru aplicatiile existente.

CERINTE

• Studii universitare (Automatica-Calculatoare, Matematica_Informatica, Cibernetica sau echivalent);
• 2-3 ani experienta in dezvoltare software;
• Cunostinte bune ale limbajului de programare JAVA;
• Cunostinte protocoale de comunicatie utilizate in produse de tip PBX si Call Center cum ar fi: VoIP (SIP, RTP, RTCP), ISDN PRI;
• Cunostinte bune JEE, EJB, WebServices, HTML, CSS, JavaScript, HTTP, XML, XSLT, SMTP;
• Cunostinte bune ale limbajului SQL;
• Cunostinte bune de programare concurenta: sincronizari si transfer de date interprocese, multithreading, excludere mutuala;
• Cunostinte bune in programare pe sockets (Java NIO);
Avantaj:
• Cunostinte bune ale sistemului de operare Linux;
• Cunostinte bune ale produsului Asterisk si ale versiunilor securizate ale protocoalelor utilizate in VoIP;
• Cunostinte bune Java Aplication Server JBoss;
• Cunostinte bune in baze de date (MS SQL Server, Oracle Server-OCI-LINUX, MySQL);
• Experienta de lucru in echipe (inclusiv multinationale);
• Engleza (citit – foarte bine, scris – bine, vorbit - bine)

Numai cv-urile care corespund cerintelor postului vor fi selectionate.

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor
• Oportunitati de dezvoltare profesionala
• Instruire in domeniul tehnic
• Facilitati sociale: asistenta medicala privata.

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services.