Programator Java Junior

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizare de clase/module Java conform specificatiilor, cu utilizarea mediului de dezvoltare specific (IDE, SVN, DB)
• Testare/implementare componente aplicatii
• Studierea/cunoasterea structurii aplicatiilor Telco.

CERINTE

• Absolvent al unei facultati de profil;
• Cunostinte de Java, JSP, HTML, XML, baze de date (SQL Server, Oracle), SQL PL/SQL;
• Spirit de echipa si capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare;
• Capacitate de invatare si implementare rapida de noi tehnologii;
• Abilitate in rezolvarea rapida a problemelor, reactie adecvata la situatii urgente si factori de stres;
• Atitudine pozitiva si orientata client;
• Engleza-citit, scris bine.

Reprezinta avantaj:
• Experienta de lucru cu servere de aplicatii Java;
• Cunostinte despre framework-uri Java (Hibernate, Spring);
• Experienta de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

• Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba),
• Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor,
• Oportunitati de dezvoltare profesionala,
• Instruire in domeniul tehnic,
• Facilitati sociale: asistenta medicala privata

DESCRIEREA FIRMEI

IMPORTATOR SI DISTRIBUITOR DE PAPETARIE SI BIROTICA