PROGRAMATOR JAVA- BUCURESTI

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si implementarea unui produs complex de clasa internationala in domeniul proceselor de afaceri pentru companii multinationale mari

Participarea la luarea unor decizii de arhitectura, de functionalitate precum si la validarea produsului in piata

Dezvoltarea si integrarea unor tehnologii de ultima generatie in domeniul de afaceri

Dezvoltarea softului se va face lucrand alaturi de Consultanti de Management veritabili din BIG4 si arhitecti software cu experienta

Participarea la dezvoltarea unui produs de talie mondiala

Analiza si intelegerea cerintelor functionale

Elaborarea de solutii tehnice, dezvoltarea si testarea lor

Definirea si dezvoltarea de noi functionalitati

Contact cu arhitecturi software diverse

Analiza si corectarea erorilor cat si optimizarea continua a produsului

Documentarea solutiilor dezvoltate

CERINTE

Studii superioare in IT sau domenii conexe;
Experienta ca programator Java minim 3 sau 4 ani;
Experienta in HTML, CSS, JQuery, Javascript;
Cunostinte de baze de date;
Capacitate ridicata de concentrare, atentie la detalii;
Rigurozitate, perseverenta
Abilitati de comunicare
Spirit de echipa
Abilitati analitice, problem-solving
Ce oferim:

Alocarea imediata in proiecte

Plan de cariera

Salariul net oferit: se negociaza in functie de nivelul de experienta

Postul se adreseaza si programatorilor Javascript (in sensul ca in acest caz nu se va lucra pe Java si nici pe baze de date, ci doar pe User Interface)

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!