Programator Java - BRD Finance

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

POZITIA ESTE IN CADRUL BRD FINANCE
Ocupantul postului are in principal urmatoarele atributii:
Dezvolta, testeaza si intretine aplicatii pentru uzul intern;
Intretine aplicatiile existente si dezvolta noi functionalitati pentru acestea

CERINTE

Cunostinte de limbaj SQL

Cunostinte de programare (C#, Java, Cobol)

Cunostinte de reporting BusinessObject, Infoview

Experienta in dezvoltarea produselor informatice

Experienta in lucru cu baze de date (MS-SQL, DB2)

Experienta in lucru cu Visual Studio .Net

Reprezinta un avantaj experienta de lucru in Rational Application Developer (WDSC), LDAP

Prezinta un avantaj cunostintele de: Struts,JSP, Javascript, Jquery, Spring, XML, Hibernate, WebSphere, Web Services.
Bune aptitudini de comunicare, capacitate de a invata rapid;
Capacitate de analiza si sinteza;
Abilitatea de a lucra cu termene; stranse si proactivitate;
Orientare catre rezultat;
Deschidere spre nou;
Persoana autodidacta si flexibila;
Abilitate de a lucra in echipa dar si individual.

BENEFICII OFERITE

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.