Programator Java

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vino sa iei parte la realizarea de produse si solutii software folosite atat intern cat si international.

Vino sa demonstrezi eleganta si aplicabilitatea solutiilor Java.

Vino sa creezi software prin tehnologii moderne si folosind platforme de top.

Vino sa ne cunosti mai bine.

- dezvoltare software: creaza codul sursa pentru implementarea practica a proiectelor la care participa;
- gaseste solutii tehnice pentru implementarea sarcinilor de lucru;
- participa la proiectarea sistemelor si solutiilor informatice;
- actualizeaza documentatia tehnica a proiectelor la care lucreaza;
- participa la cursurile de perfectionare organizate de firma sau de casele de software partenere ale acesteia.

CERINTE

- studii superioare de profil informatic;
- limbaje si tehnologii de programare: Java, J2EE, Spring;
- cunostinte de lucru cu bazele de date relationale
- HTML nivel mediu;

- Experienta de minim 3 ani in dezovltarea de aplicatii pe tehnologie Java

- experienta in lucrul cu servere de aplicatii (ex: JBoss, Websphere, BEA);
- experienta in lucrul cu sisteme de operare: Linux, IBM-AIX, Sun Solaris, HP-UX

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).