Programator Java

Alten Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Activitati de analiza si design (finalizate cu specificatiile corespunzatoare)

• Realizare de clase /module Java conform specificati lor, cu utilizarea mediului de dezvoltare specific (IDE, SVN, DB)

• Testare/implementare componente aplicatii

• Realizarea de revizii de cod si refactoring pe proiecte complexe

CERINTE

• Absolvent al unei facultati de profil;

• Experiante de peste 2 ani in JavaEE;

• Referinte in realizarea de proiecte in tehnologie JavaEE cu participare in toate fazele (analiza, design, dezvoltare, testare, implementare, suport);

• Referinte in realizare portaluri Web in tehnologie JavaEE;

• Cunostinte avansate de Java/JavaEE (Jsp, servlet, portlet, EJB, JMS, JMX, JDBC);

• Cunostinte avansate framework-uri Java (Hibernate, Spring, Struts);

• Cunostinte despre baze de date, servicii web, SOA, SOAP, XML, XQUERY, XSD, XPATH, HTML, JS, AJAX;

• Cunostinte despre servere de aplicatii Java;

• Cunostinte despre tehnici de analiza si design orientate obiect (OOAD – Object Oriented Analiysis and Design);

• Cunostinte despre arhitecturi software bazate pe componente;

• Capacitate de invatare si implementare rapida de noi tehnologii;

• Abilitate in rezolvarea rapida a problemelor, reactie adecvata la situatii urgente si factori de stress;

• Limbi straine: Engleza si/sau Franceza nivel avansat

• Disponibilitate de lucru in strainatate pe termen scurt, mediu si lung

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international
pachet salarial atractiv

Infiintat in anul 1988, Grupul ALTEN (www.alten.com) este astazi lider pe piata europeana in domeniul consultantei si ingineriei in inalte tehnologii. Echipa de profesionisti a grupului ALTEN insumeaza in prezent 12000 de angajati in Franta, Marea Britanie, Olanda, Germania, Cehia, Polonia, Italia, Elvetia, Spania, Romania si constituie principalul factor de succes. Competentele existente ne permit sa atingem si alte directii din domeniul informaticii de gestiune, al informaticii industriale, sau cel al ingineriei in proiectarea, oferind astfel o gama extinsa de activitati in inalte tehnologii, caracteristica grupului ALTEN.