Programator JAVA

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare produse software conform specificatiilor functionale/specificatiilor de design;
- Trecerea si urmarirea in productie a produselor dezvoltate.

CERINTE

- Absolvent/student in an terminal facultate de profil;
- Experienta minim 1 an in software development;
- Cunostinte de programare OOP, java SE;
- Cunostinte bune de baze de date relationale in special oracle pl/sql
- Cunostinte bune de Java EE : jsp , servlet;
- Familiarizat cu frameworkuri/ tehnologii java enterprise: servicii web, orm/jpa (ex:hibernate,ejb3.x), spring, jms, ajax; tools:ant, maven, eclpise;
- Cunosinte de baza tehnologii web : html, xml, js,css;
- Cunostinte de baza operarare si comenzi shell Linux/Unix, Windows;
- Cunostinte minime de configurare servere de aplicatie tomcat/jboss;
- Atentie la detalii, atitudine orientata catre satisfacerea cerintelor clientului.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial corelat cu nivelul pietei;
- Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- Posiblitati de perfectionare profesionala;
- Excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Din 1993, pentru clientii nostri, noi, Casa de solutii CRESCENDO, suntem punctul unic de contact pentru intreaga gama de servicii, solutii si produse IT&C.

Pentru membrii echipei noastre asiguram toate premisele necesare ca ei sa devina specialisti in domeniile vizate.

Impreuna cu ei si pe baza parteneriatelor stategice pe care le avem, am finalizat proiecte care inglobeaza cele mai recente solutii IT&C, pentru mai mult de 150 de clienti. Parteneriatele nostre acopera : aplicatii software integrate ( ERP, SCM, CRM, BI), solutii pentru dezvoltare/ integrare aplicatii software si baze de date, securitate IT&C, comunicatii, infrastructura software si hardware, managementul resurselor IT&C.

Cheia succesului nostru sunt oamenii, in care investim constant pentru a continua sa fie cei mai buni din piata.
Asa ca daca :
- Esti tanar, dinamic, dornic sa acumulezi cat mai multe cunostinte in domeniul IT&C
- Doresti sa-ti dezvolti cariera intr-o echipa de profesionisti
- Deadline-urile reprezinta pentru tine o provocare si numai o problema

E perfect!