Programator JAVA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea posturilor vizate constă în dezvoltarea de aplicaţii Java, web şi desktop, folosind ca server de aplicaţie JBoss şi baze de date relaţionale Oracle, PostgreSql şi având acces la cele mai avansate tehnologii în domeniu: RIA (Rich Internet Applications), JNLP (Java Network Launching Protocol) şi Java Web Start.
Va fi necesară implicarea pe parcursul întregului ciclu de viaţă al produsului software, analiză, proiectare, instalare şi intreţinere. Responsabilităţile angajatului includ şi participarea la execuţia şi documentarea testelor necesare pentru verificarea aplicaţiilor.

CERINTE

Angăjăm persoane absolvente a unei facultăţi cu profil informatic/matematic, având experienţa profesională prealabilă, cât şi începatori, dar ce deţin cunoştinţe ale limbajului Java şi a tehnicilor de programare orientate pe obiecte şi dovedesc abilităţi dezvoltate de comunicare şi lucru în echipa.
Experienţa în manipularea bazelor de date relaţionale şi a limbajului PLSQL, cunoaşterea limbilor engleză şi/sau franceză constituie un real avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet salarial motivant, calculat pentru fiecare angajat în funcţie de experientă şi aptituduni. Trainingul specializat de JAVA şi tehnologii folosite în dezvoltarea proiectelor este asigurat în cadrul firmei, într-un mediu de lucru dinamic şi profesionist.