Programator Java

Greedy Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Primul proiect la care veti lua parte consta in realizarea unui produs software de management al activitatilor unei firme / departament de recrutare
* Dezvoltarea si intretinerea de programe software / baze de date, pe o gama larga de aplicatii
* Testarea si realizarea documentatiei pentru aplicatiile dezvoltate
* Consultanta / suport tehnic / asistenta oferite utilizatorilor pentru utilizarea proiectelor dezvoltate
* Respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor

CERINTE

* Absolvent / Student al unei facultati de profil IT
* Experienta in dezvoltarea de solutii software / aplicatii web-based
* Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date, OOP
* Gandire analitica, spirit de initiativa
* Capacitate de documentare si structurare a informatiilor
* Capacitate de comunicare, de lucru in echipa
* Responsabilitate individuala, dorinta de realizari personale
* Cunostinte foarte bune de Java si tehnologii J2EE, SQL (MySQL / PostgreSQL), HTML / XHTML, CSS, JavaScript
* Reprezinta un avantaj experienta cu Spring, Hibernate, Struts, Ant, Svn sau cunostinte XML, XSLT, Web Services, UML

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial motivant, bazat pe competente si rezultate
* Bonusuri pe proiect
* Bonusuri corelate cu performanta
* Excelente oportunitati de dezvoltare intr-o echipa pasionata de tehnologie, aflata la inceput de drum

Greedy Software vrea sa aduca un suflu nou pe piata romaneasca de software. Utilizand cele mai puternice tehnologii si solutii open source, vrem sa ne impunem prin modalitatea de abordare si executie a proiectelor, calitatea si dinamismul serviciilor si nu in ultimul rand, prin pasiunea pe care o investim in munca noastra.

Dorim sa formam o echipa Agile de informaticieni pentru a adapta si dezvolta solutii IT pe o piata aflata in plina dezvoltare si cu un apetit crescand pentru programe software de calitate. Daca sunteti pasionati de tehnologii si solutii open source, java sau web 2.0, Greedy Software va ofera mediul potrivit pentru a va dezvolta abilitatile si cunostintele.