Programator Java

S.C. LIGA SOFTWARE S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltare software folosind urmatoarele platforme: Java, J2EE, OO, JSP, Servlets, MySQL sau PostgreSQL;
• Dezvoltare de aplicatii folosind Tomcat sau Jboss;
• Mentenanta software-urilor dezvoltate;
• Colaborare cu departamentul de management si cu echipa proiectelor la care lucreaza;

CERINTE

• Cunostiinte medii de Java si J2EE;
• Intelegerea conceptelor de OO;
• Lucrul cu serverele de aplicatii Tomcat sau Jboss;
• Cunostiinte (constituie avantaj) proiecte open source dintre : Hibernate, Struts, Spring, Velocity etc;
• Cunostiinte bune JSP si Servlets;
• Cunostiinte de lucru cu bazele de date: MySQL and/or PostgreSQL;
• Cunostiinte Web Services (SOAP, WSDL) (constituie avantaj);
Candidatul ideal:
• Meticulos, ordonat, perseverent;
• Dispus sa invete lucruri noi;
• Este obisnuit sa lucreze in echipa cu alte persoane;

Fondata in 2007 Liga Software este o agentie online care isi concentreaza eforturile spre crearea unor experiente online exceptionale prin web design-uri creative, tehnologii avansate, interactivitate si suport permanent pentru clientii nostri.

Livram consistent rezultate si produse exceptionale clientilor nostri prin intelegerea profunda a cerintelor si nevoilor lor si dezvoltam solutii care combina cele inalte nivele de creativitate si calitate a executiei.

Clientii nostri fac parte din numeroase domenii de activitate si industrii, cum sunt entertainment-ul, presa online, turism, tehnologie, automoto, energetica, institutii de stat, cluburi si restaurante, etc.