PROGRAMATOR IT

Depozitarul Central SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

programator IT

CERINTE

Cunostinte profil maximal; se accepta cunoasterea a minim 2 limbaje/sisteme de operare din fiecare nivel de cerinte:
-Cunostinte de operare :
-Sisteme de operare: Open VMS, Windows – nivel mediu
-Pachete de programe: MS Office, Oracle Internet Developer Suite – nivel mediu
-Browser-e WEB: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape, protocoale utilizate de aplicatiile din Internet (HTML, CSS, XML) – nivel mediu
-Cunostinte de proiectare a aplicatiilor :
-Proiectarea structurii datelor: diagrame entitate-asociere, diagrame de flux – nivel mediu;
-Proiectarea functiilor aplicatiilor: diagrame functionale, diagrame de flux – nivel mediu;
-Arhitectura aplicatiilor: distribuirea modulelor aplicatiilor pe serverele de baze de date si serverele WEB – nivel mediu;
-Cunostinte de programare a aplicatiilor :
-in context baza de date: SQL, DB2, Oracle PL/SQL, Oracle Forms&Reports, proceduri stocate MS SQL Server – nivel avansat;
-in context sistem de operare : C, C#, ASP, VB, ASPX, .NET, HTML, CSS, Java Script, VB Script – nivel avansat.

Limbi straine (necesitate si grad de cunoastere): Engleza – citit, scris, vorbit – intermediar

Experienta si competente de lucru in mediul financiar – bancar constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se ofera mediu de lucru la nivel occidental, salarizare motivanta, in acord cu performantele.

Depozitarul Central este o societate pe actiuni, membra a grupului B.V.B..
Societate aflata in plina ascensiune, are ca domeniu de activitate asigurarea bazei logistice pentru realizarea operatiunilor financiare.