Programator Interfete Grafice Web-Based

Asentinel International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea unui nou proiect pentru interfata grafica web-based a produsului TEM, cu un aspect grafic superior celui existent.. Optimizarea meniurilor, pentru a facilita accesul utilizatorului la functiile de baza ale aplicatiei. Colaboreaza cu echipa care realizeaza programul Java ce executa toate functiile cerute de produsul de baza TEM (Telecom Expense Management), aplicatie Web-Based folosind Java si baze de date Oracle SQL.

CERINTE

-Experienta Java Script minim 2 an.Cunoasterea unui mediu de dezvoltare (IDE) Java-Cunoastere Eclipse avantaj
-Experienta Web Developing: JSP, JSTL constituie avantaj
-Experienta in Design Graphic folosind programe precum Dreamweaver si Photoshop. Trebuie sa prezinte un numar de lucrari executate ca referinte

BENEFICII OFERITE

-Salariu foarte competitiv, inregistrat in cartea de munca, cu negociere periodica
-Posibilitatea de a lucra la sediul din SUA, temporar sau definitiv. Firma se ocupa de actele necesare si suporta costurile aferente.
-Conditii de munca la standarde Americane, spatiu aerisit, lumina naturala, program 9-18 pauza masa 1h
-Munca interesanta intr-o echipa tanara si dinamica, perspective de promovare si afirmare profesionala;
-Accesul la documentatie si tehnologii de ultima ora, dezvoltand produse soft destinate pietei SUA.

-Asentinel LLC este o firma de software cu sediul in SUA (Memphis) www.asentinel.com , dezvoltarea software o face la filiala din Bucuresti: Asentinel International SRL.
-Referinte din surse independente: www.networkworld.com .
-TEM este acoperit de patente de inventie SUA, imbinand o experienta de peste 40 ani in domeniul telecomunicatiilor, cu tehnologiile moderne de programare si comunicatie, este prezent pe piata SUA inca din 2002. Asentinel a obtinut de la Computer Associates certificarea: ¿ca smartTM¿