Programator / Dezvoltator Web - Divizia New Media

CATAVENCU SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare, testare si implementare de module noi in aplicatiile PHP existente.
- Proiectare si dezvoltare de aplicatii noi.
- Dezvoltare de Servicii Web pentru partenerii nostri.
- Dezvoltarea de aplicatii Web2.0, folosind cele mai noi tehnologii.
- Dezvoltarea de servicii pentru telefonul mobil: wap, epayment.

CERINTE

- Bune cunostinte despre tehnologiile Web: PHP, MySQL, HTML, Javascript, AJAX
- Cunostinte de baza Unix/Linux
- Dornic sa lucreze intr-un program flexibil dar full time.
- Calitati interpersonale pentru lucru in echipa.
- Disponibil sa invete noi tehnologii.
- Experienta intr-un mediu de dezvoltare integrat (Zend, Eclipse) ofera un avantaj.
- Experienta de lucru cu un framework (Zend Framework, Cake, Code Igniter) constituie de asemenea un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri in functie de rezultate.
- Training in-house pentru noi angajati

Grupul de presa Realitatea-Catavencu detine operatii in televiziune, radio, presa scrisa si new media. Printre acestea se numara Realitatea TV, televiziunea de stiri lider in Romania, The Money Channel, prima televiziune de business, Romantica, Radio Guerilla, agentia de stiri NewsIn si peste 20 de publicatii cum ar fi Academia Catavencu, Cotidianul, Business Standard, Tabu si reteaua 24 FUN.