Programator/Dezvoltator Java

Firma Business & Decision Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea, testarea si documentarea atat a modulelor functionale cat si a interfetelor grafice ce ii vor fi afectate, bazandu-se pe regulile de dezvoltare in vigoare (ergonomie, structurarea codului);
 Participarea la definirea, conceperea si implementarea solutilor tehnice care sa raspunda specificatiilor generale date de client;

CERINTE

nivel de studii: superioare (profil automatica, cibernetica, informatica);
- experienta de cel putin un an in proiecte java/j2ee (buna cunoastere a conceptelor folosite);
-cunosterea temeinica a cel putin unuia din serverele de aplicatii j2ee cunoscute: jboss, websphere, weblogic;
- cunostintele avansate pentru eclipse, struts, hibernate constituie un avantaj-
- cunoasterea limbii franceze la nivel mediu (niv. necesar intelegerii specificatiilor de lucru);
-persoane organizate, autonome, dinamice, comunicative;
-capacitatea de a lucra in echipa;

BENEFICII OFERITE

 Posibilitatea de a evolua intr-o companie dinamica, intr-un mediu international;
 Noi experiente profesionale in cadrul unor proiecte diverse folosind metodologii si tehnologii cutting-edge.

 Pachet salarial motivant (tichete de masa, asigurare medicala la o clinica privata).

Business & Decision Romania face parte din grupul Business & Decision Franta, grup cotat la Bursa din Paris. Cu filiale in mai multe tari din Europa, Asia, Africa si America de Nord si cu 2000 de colaboratori, suntem specializati in consultanta si realizarea de aplicatii Business Inteligence, Customer Relastionship Management (CRM), e-Commerce si Enterprise Content Management (ECM). Clientii companiei noastre apartin unor domenii diverse de activitate: Banci & Asigurari, Industrie, Distributie & Agro-Alimentare, Serviciul Public.