Programator C/C++ SS7

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea eficienta de module conform standardelor; recomandarilor si metodologiilor specificate;
• Realizarea si efectuarea de teste modul, integrare si „release”;
• Implementare corectii si extinderi ale aplicatiilor existente;
• Intocmirea documentatiei tehnice;
• Activitati de suport/mentenanta pentru aplicatiile existente

CERINTE

Studii universitare(Automatica-Calculatoare, Matematica_Informatica, Cibernetica sau echivalent);
• Minim 2 ani experienta in dezvoltare software in C/C++;
• Experienta in enviroment GCC( (Makefile, Autotools);
• Cunostinte bune de programare concurenta (LINUX): sincronizari si mecanisme de intercomunicare procese (IPC, semafoare, memorie sharing);
• Cunostinte bune in programare pe sockets(LINUX);
• Cunostinte bune protocoale SS7 (ISUP, INAP, ISDN PRI, SIP, SDP, RTP);
• Cunostinte bune WEB: HTTP, HTML, CSS, fast GCI, realizare module Apache;
• Cunostinte bune in baze de date( Oracle Server –OCI, Berkley);
• Experienta de lucru in echipe;
• Engleza (citit – foarte bine, scris – bine, vorbit - bine)

BENEFICII OFERITE

• Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba,
• Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor,
• Oportunitati de dezvoltare profesionala,
• Instruire in domeniul tehnic,
• Facilitati sociale: asistenta medicala privata.

DESCRIEREA FIRMEI

IMPORTATOR SI DISTRIBUITOR DE PAPETARIE SI BIROTICA